Elginkan Vakfı / Türk Kültürü Araştırma ve Teknoloji Ödülleri Programı

Değerli Araştırmacılarımız,

 

Elginkan Vakfı tarafından; Türk kültürü ve teknoloji alanındaki araştırma, çalışma ve hizmetlere destek olmak amacıyla, ilk kez 2006 yılında hayata geçirilen Türk Kültürü Araştırma ve Teknoloji Ödülleri Programı’nın on beşinci uygulaması bu yıl gerçekleştirecektir.

Kazanan araştırmacı veya araştırmacı grubuna Türk kültürü ve teknoloji alanlarında, her bir dal için 100.000 TL para ödülü verilecektir.

Ödüller Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşları tarafından aday gösterilenler arasından seçilen araştırmacıya veya araştırmacı grubuna verilecektir.

Elginkan Vakfı Türk Kültürü Araştırma ve Teknoloji Ödülleri broşür ve afişi ile teknoloji ödülü başvuru formu ekte sunulmaktadır.

Bu çerçevede başvuru yapacak olan adayların; özgeçmişleri, yaptıkları çalışmaları ve öneri gerekçelerini içeren dosya kurumumuz tarafından yazılacak bir öneri yazısıyla birlikte (5 nüsha olarak) en geç 1 Ekim 2020 tarihine kadar Elginkan Vakfı Müdürlüğü’ne göndermeleri gerektiğinden, başvuru öncesi Üniversitemiz Proje Yönetim Ofisi’ne bilgi vermeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize,

Saygılarımızla.