ICT 2020 - Save the Date!

Değerli Araştırmacılarımız,

 

Avrupa'daki ICT topluluğunun en önemli etkinliklerinden biri olan ICT 2020, 1-3 Aralık 2020 tarihlerinde Almanya-Köln'de, düzenlenecektir.

 

Bu etkinlik, Almanya AB Dönem Başkanlığı kapsamında, Avrupa Komisyonu, Alman Cumhurbaşkanlığı ve Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı ile birlikte, "ICT 2020: Leading the Digital Age" teması altında düzenlenecektir.

 

Dijital teknolojilerin; vatandaşlarının, hükümetlerin, kamu otoritelerinin ve endüstrinin günlük yaşamı üzerindeki etkisi giderek artmaktadır,  dünyamızda  sağlıkla iligli yaşanan son gelişmeler neticesinde de iş sürekliliğini sağlamak için dijital teknolojilere, altyapılara hayli ihtiyaç duyulmaktadır. Avrupa, 2021 -2027 döneminde küresel sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkıda bulunmayı, iklim değişikliği ile mücadeleyi, sıfır karbon süreçlere dönüşümü hedefleyecektir.  Bu hedeflerin ancak dijital çağın şekillenmesinde öncü bir rol üstlenirse gerçekleştirilebileceği düşüncesiyle, Avrupa ve Avrupalıları “dijital çağa uygun hale getirmek (Priority: A Europe Fit For Digital Age)” Komisyon için yeni bir temel politika önceliğidir.

 

ICT 2020 konferansı ise “Dijital Çağa Liderlik” teması ile,  2021 – 2027 yılları arasında sürdürülecek olan  Ufuk Avrupa (Horizon Europe) ve Dijital Avrupa Programı (Digital Europe Programme) için işbirliği fırsatları sunacaktır. BİT alanındaki politika tartışmalarını içeren bir konferansa, AB destekli projelerin sergileneceği bir fuara ve çok sayıda işbirliği fırsatına ev sahipliği yapacaktır. BİT alanında faaliyet gösteren yaklaşık 5000 araştırmacı, yatırımcı, girişimci, politika yapıcının da bir araya gelmesi hedeflenmektedir.

 

Etkinlik kapsamında AB projelerinin sergileneceği fuarda yer almak için başvurlar başlamış olup son  başvuru tarihi 28 Mayıs 2020’dir. Başvuru ve detaylar için lütfen tıklayınız.

 

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

 

Sınırlı sayıda katılımcının seyahat masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

 

TÜBİTAK Seyahat Destekleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

 

Bilgilerinize,

Saygılarımızla.