MSCA Bireysel Araştırma Bursları (Individual Fellowships-IF) 2020 Yılı Çağrısına Yönelik Ön Değerlendirme Desteği açılıyor!

Değerli Araştırmacılarımız,

 

2020 yılı MSCA IF çağrısına başvuru yapacak olan araştırmacıların başarı oranının artırılması amacıyla Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı faaliyetleri kapsamında "TÜBİTAK Uluslararası İşbirliklerine Katılımı Özendirmeye Yönelik Destek ve Ödül Programlarına ilişkin Usul ve Esaslar" çerçevesinde yürütülmekte olan MSCA IF Ön Değerlendirme Desteği sunulmaktadır.

Yurtdışından Türkiye’ye gelerek/gelmeyi planlayarak ve geri dönmek üzere Türkiye’den Avrupa dışına gitmeyi planlayarak MSCA IF proje önerisi yazan araştırmacılar, taslak proje önerilerini Avrupa Komisyonu’na sunmadan önce bu konulardaki başvuruları değerlendirme konusunda uzman kişi ve kuruluşlarca incelenmesi ve daha nitelikli hale getirilmesi amacıyla desteğe başvurabilirler.

Destek, 20 Nisan 2020 tarihinde başvuruya açılacak olup desteğe son başvuru tarihi 20 Temmuz 2020’dir. Başvurularınızı çevrimiçi olarak http://destekler.h2020.org.tr/ adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

Her bir araştırmacı, MSCA IF 2020 çağrısı için bir kere destek başvurusunda bulunabilir. Başvurular sistem üzerinden alındığı tarihten itibaren değerlendirme süreci başlar, bununla birlikte başvuru değerlendirme süresi 2-3 hafta alabilmektedir. Bu nedenle sağlıklı bir ön değerlendirme hizmeti alabilmeniz için başvuru son tarihinin beklenmemesi önerilir.

Desteğe ilişkin detayları bulabileceğiniz infografik ve duyuru için tıklayınız.

 

Bilgilerinize,

Saygılarımızla.