MSCA COFUND 2020 Çağrısına Yönelik Ön Değerlendirme Desteği Açılıyor!

Değerli Araştırmacılarımız,

2020 yılı MSCA COFUND çağrısına başvuru yapacak olan kuruluşların başarı oranının artırılması amacıyla "TÜBİTAK Uluslararası İşbirliklerine Katılımı Özendirmeye Yönelik Destek ve Ödül Programlarına ilişkin Usul ve Esaslar" çerçevesinde yürütülmekte olan MSCA COFUND Ön Değerlendirme Desteği sunulmaktadır. Bölgesel, ulusal ve uluslararası burs programları oluşturmak veya var olan programlarını geliştirmek isteyen kuruluşlara proje önerilerini iyileştirmeleri için destek verilecektir.

Desteğe başvuru yapacak olan kuruluşların çağrı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen ön koşulları sağlıyor olması gerekmektedir. Kuruluşlar MSCA COFUND 2020 yılı çağrısı için proje önerilerini Avrupa Komisyonu’na sunmadan önce, bu konulardaki başvuruları değerlendirme konusunda uzman kişi ve kuruluşlarca incelenmesi amacıyla MSCA COFUND Ön Değerlendirme Desteği’ne başvurabilirler.

Destek, 20 Mayıs 2020 tarihinde başvuruya açılacak olup desteğe son başvuru tarihi 24 Temmuz 2020’dir. 2020 yılı çağrısı için her kuruluş bir kere destek başvurusunda bulunabilir. Başvurularınızı çevrimiçi olarak http://destekler.h2020.org.tr/ adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular sistem üzerinden alındığı tarihten itibaren değerlendirme süreci başlar, bununla birlikte başvuru değerlendirme süresi 2-3 hafta alabilmektedir. Bu nedenle sağlıklı bir ön değerlendirme hizmeti alabilmeniz için başvuru son tarihinin beklenmemesi önerilmektedir.

Desteğe ilişkin detayları bulabileceğiniz duyuru için tıklayınız.

Bilgilerinize,

Saygılarımızla.