TÜBİTAK İkili İş birliği, 1003 ve 1002 Destek Programları Kapsamında Destek Almaya Hak Kazanan Projelerimiz

TÜBİTAK - ARRS (Slovenya) İkili İşbirliği kapsamında Yeditepe Üniversite’ne proje desteği!

TÜBİTAK ile Slovenya Araştırma Kurumu (ARRS) arasındaki Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Protokolü çerçevesinde, 2018 yılında açılan ortak araştırma projeleri çağrısı kapsamında Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü öğretim üyesi, Dr. Öğr. Üyesi İlknur Kuşbeyzi Aybar yürütücülüğünde başvurusu yapılan “Hesaplamalı Cebir Yöntemleri Kullanılarak Biyokimyasal Sistemlerin Dinamik Analizi” başlıklı proje destek almaya hak kazanmıştır.

Dr. Öğr. Üyesi İlknur Kuşbeyzi Aybar ve proje ekibini kutlar, başarılı bir proje yönetim süreci dileriz.

TÜBİTAK 1003 - Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında Yeditepe Üniversitesi’ne 3 proje desteği!

TÜBİTAK 1003 - Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında 2018 yılında açılan çağrıya başvurusu yapılan 3 proje destek almaya hak kazanmıştır.

Mühendislik Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyelerimizden Prof. Dr. Mustafa Çulha’nın proje yürütücüsü olduğu proje Grafen ve Grafen Benzeri İki Boyutlu Malzemeler Çağrısı kapsamında, Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Faruk Bayrak’ın proje yürütücüsü olduğu proje Nadir Hastalıklar Çağrısı kapsamında destek almıştır.

Yeditepe Üniversitesi olarak proje ortağı olduğumuz İleri Araştırmalar çağrı başlığında destek kazanan 1003 projesi ise Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Sezer Gören Uğurdağ tarafından yürütülecektir.

Desteklenmesine karar verilen proje yürütücüsü öğretim üyelerimiz ve proje ekiplerini kutlar, başarılı bir proje yönetim süreci dileriz.

TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı Kapsamında 3 Proje Başvurusu Kabul Edildi!

TÜBİTAK tarafından çağrıya çıkılmadan yılın her dönemi başvuruları alınan 1002- Hızlı Destek Programı kapsamında Araştırma Destek Programları Başkanlığına (ARDEB) sunulan 3 projemiz destek almaya hak kazanmıştır.

Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soner Doğan, Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Akgün ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehtap Kaçar yürütücülüklerinde desteklenecek projeler için öğretim üyelerimiz ve proje ekiplerini kutlar, başarılı bir proje yönetim süreci dileriz.