Ufuk Avrupa Marie-Curie Postdoctoral Fellowships Bilgi Günü

Değerli Araştırmacılarımız,

 

Avrupa Birliği Ufuk2020 Marie Skłodowska-Curie Uluslararası Burs ve Araştırma Dolaşım Destekleri kapsamında araştırmacıların uluslararası dolaşımına destek veren Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları (MSCA Individual Fellowships)” çağrısı, 2021 yılı itibariyle Ufuk Avrupa Programı altında, "Marie Skłodowska Curie Doktora Sonrası Bireysel Araştırma Bursları (MSCA Postdoctoral Fellowships)" ismiyle destek vermeye devam edecektir.

 

Hem akademik, hem de akademik olmayan (sanayi kuruluşu, KOBİ, STK gibi) kuruluşlarda araştırma yapmak üzere başvuru yapılabilen çağrıya, çağrı kapanış tarihi itibariyle doktora derecesini almaya hak kazanmış ve doktora sonrası maksimum 8 yıl deneyime sahip olan araştırmacılar başvuru yapabilecektir. Araştırmacıların dünyanın herhangi bir ülkesine giderek ya da herhangi bir ülkeden Türkiye’ye gelerek bireysel araştırma yürütebilmelerine imkân tanıyan Marie Skłodowska-Curie Doktora Sonrası Bireysel Bursları (MSCA PF) çağrısının 15 Nisan 2021'de açılarak 15 Eylül 2021'de kapanması beklenmektedir.

 

İlgili çağrı hakkında araştırmacılara bilgilendirme yapmak amacıyla 9 Mart, saat 10:00 - 12:00 aralığında TÜBİTAK tarafından sanal bir Bilgi Günü gerçekleştirilecektir.

Etkinlikte hem Marie-Curie Ulusal İrtibat Noktaları hem de daha evvel desteği almaya hak kazanmış araştırmacılar tarafından sunumlar gerçekleştirilecektir.

Bilgi Günü'ne ait programı ekte bulabilirsiniz.

 

Etkinliğe kayıt olmak için anketi doldurabilirsiniz. Bağlantı linki kayıt olanlara iletilecektir. Anket linki: https://anket.tubitak.gov.tr/index.php/28938?newtest=Y&lang=tr

Detaylar için tıklayınız.

Bilgilerinize,

Saygılarımızla.