''Ufuk2020 Programı Projelerinde Masraf Beyan Ederken Hataları Nasıl Önleyebiliriz?" Başlıklı Bilgi Notu

Değerli Araştırmacılar,

Avrupa Komisyonu ilgili birimi tarafından "Ufuk2020 Programı projelerinde masraf beyan ederken hataları nasıl önleyebiliriz?" başlıklı bir bilgi notu yayımlandı.

İlgili notta Ekim 2019 tarihi itibarıyla Avrupa Komisyonu veya yetkilendirdiği denetim firmaları tarafından gerçekleştirilen mali denetimler çerçevesinde tespit edilen, U2020'de mali konularda en sık yapılan hataların masraf kategorileri kırılımıyla detayları yer alıyor. Ek olarak notta, bu hataların nasıl önlenebileceğine dair önemli açıklama ve bilgiler paydaşların bilgisine sunuluyor.

Notun ekinde ise Ekim 2019 tarihi itibarıyla gerçekleşen mali denetimlerde tespit edilen hataların masraf kategorileri kırılımlı istatistiki bilgileri yer alıyor.

Bahse konu nota linkten (https://ec.europa.eu/research/participants/data/ref/h2020/other/comm/190305_avoiding-errors-when-claiming-costs_en.pdf) erişebilir, sorularınız için Ufuk2020 Türkiye Yasal ve Finansal Konular Ekibi'yle  ncpfinance@tubitak.gov.tr adresi yoluyla irtibat kurabilirsiniz.