UfukAvrupa Marie Skłodowska-Curie Alanı “Staff Exchanges – SE” Çağrısı Araştırma Fırsatları Etkinliği

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) AB Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi tarafından Avrupa Araştırma Yürütme Ajansı (REA) iş birliği ile düzenlenen “Ufuk Avrupa Marie Sklodowska-Curie Alanı (MSCA): “Staff Exchanges – SE” çağrısı kapsamında “Araştırma Fırsatları” temalı etkinliği düzenlenecektir. Etkinlik, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen; yürütücüsü T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ana yararlanıcısı ise TÜBİTAK olan ve Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde desteklenen, “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II” Teknik Destek Projesi kapsamında, 14 Kasım 2022 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Etkinlik ayrıca katılımcılarını; Doktora Ağları (Doctoral Networks), Doktora Sonrası Burslar (Post-doctoral Fellowships) ve COFUND gibi diğer MSCA çağrıları hakkında da bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

MSCA Değişim Programına ise, dünyanın dört bir yanından akademik ve akademi dışındaki (KOBİ’ler de dahil olmak üzere) farklı sektörlerden kuruluşlara hitap etmektedir. Program kapsamında, konsorsiyum ortakları arasında bilgi dolaşımını kolaylaştıran Araştırma ve İnovasyon (R&I) personelinin uluslararası, sektörler arası ve disiplinler arası dolaşımı (kurumlar arası hareketliliği) için destek sağlanmaktadır.

Etkinlik oturumları; farklı sektörlerden başarı hikâyeleri, MSCA alanında hakemlik yapan bir hakemin değerlendirmeleri ve fikri mülkiyet hakları alanında bilgi sunumları içerecektir. Etkinlik fiziksel olarak gerçekleşecek olup; Avrupa İşletmeler Ağı (EEN), MSCA Ulusal İrtibat Noktaları Hizmetleri ve EURAXESS Hizmetlerine dair de detaylı bilgi verilmesine vesile olacaktır. Katılımcılara, 14 Kasım 2022 tarihini takip eden iki hafta boyunca MSCA Türkiye Ulusal İrtibat Noktaları ve Türkiye’den muhtemel proje ortakları ile çevrimiçi platformda birebir (b2match aracılığı ile) görüşme fırsatı sunulacaktır.

Etkinliğe aşağıda yer alan Google Forms sayfası üzerinden kaydolabilirsiniz:

https://docs.google.com/forms/d/15MafXlUxvo8vICuVQNynTYBDyJl3FAWOooMWciz4CAs 

Etkinlik programına ulaşmak için tıklayınız.

Etkinlik gündemi ve MSCA çağrıları hakkında detaylı bilgi için ncpmobility@tubitak.gov.tr adresi aracılığı ile MSCA Türkiye Ulusal İrtibat Noktaları ile iletişim kurabilirsiniz.

Kayıt işlemleri ve organizasyonel konularla ilgili ise, proje ekibinden k.gungor@idi.ie ve/veya s.dogrusoz@idi.ie ile ncpmobility@tubitak.gov.tr adresini de bilgiye (CC) ekleyerek iletişime geçebilirsiniz.

Etkinlik, 14 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Sanayi Odası Fazıl Zobu Meclis Salonu'nda gerçekleşecek olup, saat 09:30'da kayıt işlemleri ile başlayacaktır.