Marie Skłodowska-Curie Proje Ön Değerlendirme Desteği Duyurusu

MSCA COFUND ve PF çağrılarına başvuru yapacak olan araştırmacıların başarı oranının artırılması amacıyla Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı faaliyetleri kapsamında ve "TÜBİTAK Uluslararası İşbirliklerine Katılımı Özendirmeye Yönelik Destek ve Ödül Programlarına ilişkin Usul ve Esaslar" çerçevesinde yürütülmekte olan MSCA Proje Ön Değerlendirme Desteği sunulmaktadır.

Desteğin amacı, Türkiye’deki ev sahibi kuruluşlarda yürütülmek üzere daha fazla sayıda ve daha kaliteli projeler sunulmasını sağlamak ve bu yolla Ufuk Avrupa Programı kapsamında ülkemizin başarısını arttırmaktır. Araştırmacılar taslak proje önerilerinin Avrupa Komisyonu’na sunulmasından önce, bu alandaki başvuruları değerlendirme konusunda uzman kişi ve kuruluşlarca incelenmesi ve daha nitelikli hale getirilmesi amacıyla desteğe  başvurabilirler.

MSCA COFUND 2024 Çağrısı, 26 Eylül’e kadar Avrupa Komisyonu’na yapılacak başvurulara açıktır. Destek, 1 Temmuz 2024 tarihinde başvuruya açılacak olup, desteğe son başvuru tarihi 16 Ağustos 2024’tür. Başvurularınızı çevrimiçi ve elektronik imzalı olarak https://uidb-destekodul.tubitak.gov.tr/ adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

MSCA COFUND çağrısı hakkında detaylı bilgi için, program web adresini ziyaret edebilirsiniz. MCA PF çağrısı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

MSCA PF 2024 çağrısına hazırlanmakta olan araştırmacılar ise 26 Temmuz 2024 tarihine kadar Ön Değerlendirme Desteği başvurularını https://uidb-destekodul.tubitak.gov.tr/ adresinden iletebileceklerdir. Başvuru şartlarına ve destek programı ile ilgili detaylı bilgilere linkten ulaşabilirsiniz.

Her bir araştırmacı, MSCA COFUND ve MSCA PF 2024 çağrısı için bir kere destek başvurusunda bulunabilir. Başvurular için değerlendirme süreci e-imza süreci tamamlandığı tarihten itibaren başlar ve başvuru değerlendirme süresi 2-3 hafta alabilmektedir. Bu nedenle sağlıklı bir ön değerlendirme hizmeti alabilmeniz için başvuru son tarihinin beklenmemesi önerilir.