Ufuk Avrupa 2025 Çalışma Programlarına Geri Bildirim Süreci Başladı!

Avrupa Komisyonu, Ufuk Avrupa 2025 Çalışma Programları için görüş ve geri bildirim sürecini başlattı. Sizler de ilgilendiğiniz alanlar özelinde anketleri doldurarak 2025 Çalışma Programlarına görüş sağlayabilirsiniz.

Geri bildirim süreci, 15 Nisan 2024’te başlamış olup, 6 Mayıs 2024 tarihinde Avrupa saati ile 12:00’da sona erecektir. Anket aracılığı ile toplanan görüşler hem genel anlamda Ufuk Avrupa 2025 Ana Çalışma Programı’na sunulabilmekte; hem de program kapsamında yer alan Kümeler, Araştırma Altyapıları, Avrupa Yenilik Ekosistemleri ve Misyonlar özelinde daha özelleşmiş görüşler iletilebilmektedir. Tüm paydaşlardan toplanan görüşler, 2025 Çalışma Programlarının ortak tasarımına katkıda bulunacaktır.

Ankette belirtilen “Beklenen Etkiler” kısmı, toplum, ekonomi ve bilim üzerindeki projeler grubunun uzun vadeli etkilerini temsil etmektedir ve bunlar Ufuk Avrupa 2025 – 2027 Stratejik Planı’nda tanımlanmıştır. “Beklenen Sonuçlar” ise başarılı projeler grubunun orta vadeli olarak genel olarak ne elde etmesi gerektiğini ve uzun vadeli hedefe giden yol üzerinde neler olması gerektiğini açıklamaktadır.

Ufuk Avrupa Kümeler, Araştırma Altyapıları, Avrupa Yenilik Ekosistemleri ve Misyonlar özelinde görüşlerinizi aşağıda yer alan bağlantıdan alt alanları seçerek sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve kaynak:

https://research-and-innovation.ec.europa.eu/funding/funding-opportunit…